Mezinárodní šampionát Welsh Pony & Cob se v roce 2019 (Hradec Králové)

 

Ve dne 22. 6. jsme se účastnili mezinárodní výstavy Welsh pony a cob v Hradci Králové. Pátek 21.6. jsme vyráželi v pozdních hodinách, kdy nás naše Karosa dovezla na místo určení před půlnocí. Posádka byla ve složení Martin Rechtorik(řidič), Jana Kamarádová a Barbora Krejčí (předvádějící) Nikola Pelánová, Gabriela Rotkovská a Tereza Berešová (ošky).

Cesta trvala dvě a půl hodiny a nesla se v klidném duchu. Po příjezdu jme všichni zalehli v autobusu a čekali na ranní budíček od Terky v 6hod ráno. V tu chvíly nastal kolotoč, nakrmit a napojit koně, také v průběhu toho nezapomenout i na naše maličkosti.

V 10:10hod startovala malá Diabolic Baileys ve tříde WPBr. hřábata od 3 týdnů věku, kde běžela po boku své mám Báry. Holky svojí první výstavu zvládli na jedničku a malá se umístila na krásném 3. místě.

Ve 12:00 hod následoval Mladý vystavovatel pro Barboru krejčí a Menai Fancy Free. I přesto že holky doma bojovali tak na závodech se navzájem nezklamali a zvýzětili ná krásném 3. místě.

Aby toho nebylo málo 13:10 startovala soutěž pro WMP roční klisničky a valášky, kde se naše Chantal Xeros umístila ve své první výstavě v životě na 2. místě. Hned po nich šli na řadu WMP roční hřebečci kde náš svěřenec Asmoon Silver Moonlight obsadil krásné 2.místo. Těmi druhými místy se oba probojovali do šampionátu kde se dále neumístili.

Něco málo po 15hod byla naše poslední sekce a to WD klisny 8leté a starší kde startovala Menai Fancy Free, kde jejím vodičem byl nejdokonalejší Ondra Bláha a tímto mu veliké děkuji. Fancy si obsadila krásné 2. místo a tím postoupila do šampionátu kde se neumístila.

Po takto náročném dni nas čekalo čipování malé Baileys, která to zvládla na jedničku a tím pádem dostane svojí občanku :-D. Menai Fanci Free nám tam šla svod kde získala 7,9bodů a HPK což je pro nás nádherná věc.

Po tomhle náročném dni jsme všechny naložili, tábor uklidili a vyrazili směr domov. Cesta byla silně unavující a jak většinou spí jen polovina usli všichni a to doslovně včetně koní. Už se nemohu dočkat na další výjezd s touto partii.

Moc Vám všem děkuji.

 

foto